GÜNCEL YAZI
recent

PASAPORTSUZ KİMLİKLE GİDİLEN ÜLKELER 2017

Ukrayna ile imzalanan anlaşmayla birlikte Türk vatandaşlarının pasaportu olmadan sadece kimlik kartıyla gidebileceği ülke sayısı üçe çıktı.

Pasaport harçları nedeniyle yurt dışına çıkmak gözünüzde büyüyorsa bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Hiç yurtdışı tecrübeniz yok ve ilk tecrübenize nereden başlayacağınıza henüz karar vermediyseniz size pasaportunuz olmadan gidebileceğiniz 3 ülkeden bahsetmek istiyoruz.


2017 yılı  Mart ayından itibaren Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülke sayısı 74' e ulaştı. Pasaportunuz yoksa vizesiz ülkelere gidemiyorsunuz, ama üzülmeyin. Pasaportunuz yoksa bu yıl T.C. Nüfus müdürlüklerinden biyometrik fotoğraflarınızla almış olduğunuz yeni kimlik kartıyla 3 ülkeye pasaportsuz gidebilirsiniz.
" Türkiye’den pasaportsuz gidebileceğiniz yerler ne yazık ki sadece 3 ülkeyle sınırlı. Bunlar; UKRAYNA, GÜRCİSTAN ve KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (KKTC) "
PASAPORTSUZ YURT DIŞINA NASIL ÇIKILIR ?
Pasaportunuz olmadan yurt dışına, nüfus müdürlüklerinden almış olduğunuz yeni kimlik kartıyla birlikte yurt dışı çıkı harcı (15 TL) ödemeniz gerekiyor Ehliyet vb diğer kimlikler kabul edilmiyor.
Vizesiz kimlikle Ukrayna, KKTC ve  Gürcistan kalış süresi en fazla 90 günle sınırlı.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Merhaba!

Gezidokya Gezi Rehberimizde Yazar Olmak İster misin ?

Gezi yazılarını, görsellerini info@gezidokya.com mail adresine gönder, Misafir Gezgin Ol !

×