GÜNCEL YAZI
recent

TUNCELİ GEZİLECEK YERLER

Türkiye'nin en az nüfusa sahip illerinden Tunceli'ye yolunuz düşerse özellikle Munzur çayına uğrayın. Burada rafting yapıp bulunan güzellikleri tatmanızı öneririz.
Pertek Kalesi, Tunceli
Yaklaşık 83 bin nüfusa sahip Tunceli'ye bağlı ilçeler; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür
Çemişgezek ilçesi Tunceli'ye bağlı 8 ilçeden birisi. Şehir merkezi ile arasında yaklaşık 117 km uzaklık vardır. Buraya il merkezden kalkan dolmuşlarla yaklaşık 2,5 saat yolculuk sonrasında ilçeye ulaşabilirsiniz. 
Hozat şehir merkezi ile arası yaklaşık 96 km’dir. İlçemize ulaşmak için şehir merkezinden buraya giden dolmuşlar bulunur. Bu dolmuşlar ile buraya ulaşılabilir. Hozat Gezilecek Yerler
Mazgirt  Şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için İl merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşım yapılabilir.
Nazımiye Şehir merkezi ile arası yaklaşık 36 km’dir.  buraya ulaşmak için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşılabilir. 
Munzur Üniversitesi, Tunceli
Munzur Üniversitesi, Tunceli
Ovacık şehir merkezi ile yaklaşık 65 km uzaklıktadır. İlçeye ulaşım Munzur Suyu ile birlikte devam ederek ilerleyen ve Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde yer alan eşsiz doğa manzaralarıyla dolu kara yolu üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıca haftanın belirli günlerinde buradan şehir dışı arabaları bulunmaktadır.
Mazgirt Kalesi, Tunceli
Mazgirt Kalesi, Tunceli
Pertek il merkezinden yaklaşık 37 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşılabilir. Yada Elazığ'a daha yakındır. İlçeye feribotla ulaşılabilir, martılara simit atabilirsiniz.
Tunceli girişi Munzur Çayı
Pülümür ilçe şehir merkezi ile arasında yaklaşık 65 km uzaklık vardır. Buraya ulaşmak için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılabilir.
pertek feribot
Elazığ'dan Pertek'e ulaşım feribotla sağlanıyor
Tunceli'de Gezilecek Yerler
Sivdin Köprüsü, Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Göktepe Höyüğü, Çemişgezek Kalesi, Mahsume Hatun Türbesi, Ulukale Camii, Til Höyüğü, Bağın Kalesi,Ferruh Şad Bey Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Yelmaniye Camii, Çelebi Ağa Camii, Mazgirt Kalesi, Tunceli Elti Hatun Camii,Munzur Vadisi Milli Parkı,  Tunceli Sağman Cami, Dereova Şelalesi.

Pertek'e feribotla geçerken martılara simit atabilirsiniz
Munzur plaj
Munzur kenarında ki plajlar
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Merhaba!

Gezidokya Gezi Rehberimizde Yazar Olmak İster misin ?

Gezi yazılarını, görsellerini info@gezidokya.com mail adresine gönder, Misafir Gezgin Ol !

×