GÜNCEL YAZI
recent

Gezgin Emrah Öğütmen

1 Mayıs 1988 tarihinde Almanyanın batısında bulunan Köln ve Düsseldorf şehirlerine yakın küçük bir şehir olan Mettmann da doğdum. 1999 yılına kadar Wülfraht kasabasında ailemle yaşadıktan sonra babamın almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye'ye geldim. 
Nevşehirin ortasından Kızılırmak'ı misafir ettiği çömlekçileri ile meşur küçük ilçesi Avanos'a yerleştim. Her insana sorarlar memleket nere diye? Benim için bu sorunun zor bir cevabı vardır. Çünkü iki memleketliyimdir. Biri Avrupada bulunan bir diğerde güzel Anadoluda bulunan, iki güzel şehirde misafirimdir.
Avanos'ta çocukluğumun bir kısmını geçirdikten sonra Lise eğitimimi bu ilçede tamamlayıp Elazığ'ya Fırat Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı eğitimini tamamlamak için gittim.
2009 yılında mezun olarak ayrıldığım Elazığ şehri, yüksek lisans eğitimim için beni tekrar misafir etmişti. 
 Kızılırmak'ında balık tuttuğum ve yüzdüğüm Avanos'a döndükten sonra uzun süre turizm sektöründe çalıştım.Dünyayı Gezen Pideci olarak bilinen, 2014 Yılında Avanos Belediye Başkanı seçilmiş olan İsmet İNCE ile tanışmam sonrası gezme merakı doğdu. Kitap okumayı seven zaman zaman yerel gazetelere yazı yazan, fotoğraf çekmeyi içselleştirmiş bir gezgin adayıyım...

GEZİDOKYA GEZGİNİ EMRAH ÖĞÜTMEN'İN YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Merhaba!

Gezidokya Gezi Rehberimizde Yazar Olmak İster misin ?

Gezi yazılarını, görsellerini info@gezidokya.com mail adresine gönder, Misafir Gezgin Ol !

×