GÜNCEL YAZI
recent

Gazeteci Yazar Osman AYTEKİN


osman aytekinOsman AYTEKİN (Sanatçı- Gazeteci-Yazar)
20 Ocak 1959 Derinkuyu (Nevşehir) doğumlu ve Nevşehir Lisesi mezunudur. Emekli memur. GESAM (Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve TYB (Türkiye Yazarlar Birliği) üyesidir. Kültür ve Turizm Bakanlığı?nın Bandrol Uygulaması Denetim Komisyonu Gesam Nevşehir Temsilcisidir. 
Evli ve üç çocuk babasıdır. Çeşitli gazete, dergi ve kitaplarda desenleri, makale, deneme, röportaj ve incelemeleri yayınlanmaktadır. Kartpostal ve kitap kapağı çalışmaları bulunmaktadır.Bugüne değin yazı ve desenleri yer aldığı bazı dergiler şunlardır: Töre,Türk Edebiyatı, Orkun, Bizim Ocak, Nizam-ı Alem, Tarla, Erciyes, Tırpan, Genç Kardelen, Seviye,Diyanet Çocuk,Nisan Bulutu, Sabır, Palandöken, Ozan, Güneysu, Horon, Nilüfer,Divit Sanat,Nene Hatun Öncü,Kültür Dünyası,Bizim Gençlik,Çemen, Diriliş,Çınar,Berceste, Dikili Ekin, Bizim Külliye, Kümbet,Alkış, Akpınar, Nevşehir Tarih ve Kültür Araştırmaları, 
Son yıllarda düzenlenen şiir şölenlerine katılıp, tertip komitesiyle birlikte Resim sergileri açmakta ve bu faaliyetlerle ilgili kritiklerde yapmaktadır. Serbest ressam.Hayatı da çizgileri gibi naif. Halen Genç Kardelen isimli kültür sanat ve edebiyat Dergisinin Yazı İşleri Müdürlüğünü yürütmüş olan yazar halen bu derginin yazı kadrosunda yer almaktadır.

GEZİDOKYA GEZGİNİ OSMAN AYTEKİN'İN YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Merhaba!

Gezidokya Gezi Rehberimizde Yazar Olmak İster misin ?

Gezi yazılarını, görsellerini info@gezidokya.com mail adresine gönder, Misafir Gezgin Ol !

×